Ogłoszenia

1 września 2018r. (sobota) o godz. 17:00 przy mogile pomordownych przez hitlerowców w lesie w okolicach Błotek zostanie odmówiona krótka modlitwa w intencji ofiar II wojny światowej wraz z Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz zapalenie zniczy. Modlitwę poprowadzi ks. profesor Czesław Kustra, proboszcz parafii w Przysieku.

___________________________________________________________

13 pażdziernika 2018r. (sobota) o godz. 18:00 w kościele parafialnym w Przysieku zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych i żyjących nauczycieli Szkoły Podstawowej w Przysieku.

___________________________________________________________

8 listopada 2018r. (czwartek) o godz. 18:00 w kościele parafialnym pw. św. Stanisława Kostki w Złejwsi Wielkiej zostanie odprawiona Msza św. w intencji osób, które zginęły na drogach gminy Zławieś Wielka.

___________________________________________________________

Zbliża się XX rocznica wizyty Apostolskiej Jana Pawła II na toruńskim lotnisku. Wizyta Papieża miała miejsce dokładnie 7 czerwca 1999 roku. W spotkaniu tym licznie uczestniczyli mieszkańcy okolicznych miejscowości, w tym również gmin: Zławieś Wielka, Łubianka, Łysomice, Lubicz, Wielka Nieszawka, Czernikowo, Obrowo. Jeżeli ktoś z Państwa posiada materiały z tego wydarzenia i chce się nimi podzielić, prosimy o kontakt.

___________________________________________________________

Rozpoczął się konkurs fotograficzny pt. "Gmina Zławieś Wielka jakiej NIE/znamy." Może Tobie uda się wykonać zdjęcie takiego miejsca, którego nikt jeszcze nie zna lub nie odkrył.

Celem konkursu jest dzielenie sie wrażeniami, spojrzeniem na otaczającą nas rzeczywistość, wrażliwością, oryginalnością ujęcia tematu, innowacją twórczą. Fotografia to forma artystycznego wyrazu, a jednocześnie jeden z najlepszych środków komunikacji międzyludzkiej. Chcemy w ten sposób pokazać miejsca mniej znane w Gminie Zławieś Wielka. Zaprosić także do odkrywania na nowo miejsc powszechnie znanych i zachęcić do podzielenia się indywidualnym spojrzeniem na naszą gminę.

Fotografie laureatów konkursu zostaną nagrodzone i wystawione na pokonkursowej wystawie na terenia naszej Gminy Zławieś Wielka.

 
www.jmikolajczyk.pl